Welkom op De Trouwe Honden | Inloggen | Registreren Online | Gebruikers: 0 | Gasten: 17
Plan voor het Huis van de Top­sport bij Goffertstadion
woe. 28 januari 2009 

Wethouder Depla verwacht snel intentieverklaring Huis Topsport



Het plan voor het Huis van de Top­sport bij het Nijmeegse Goffertstadion is vrijwel af. Op bovenstaande graphic is te zien hoe de uit­breiding van het voetbalstadion van NEC gestalte krijgt. De extra ring met plaats voor bijna 8.000 bezoekers wordt tegen een nieuwe groene hel­ling aangebouwd. Onder het grasdak komen de sportzalen voor basketballers, volleyballers, tur­ners en judoka’s alsmede allerlei medische be­drijfjes. Om de overlast voor de omgeving te be­perken, moeten bezoekers op wedstrijddagen hun auto op afstand stallen. Met pendelbusjes worden ze dan naar het stadion gebracht.

Wethouder Paul Depla van Sport verwacht nog steeds dat op zeer korte termijn alle betrokken par­tijen een intentieverklaring teke­nen voor de realisering van ‘het Huis van de Topsport’ bij het Gof­fertstadion. Het gaat om uitbrei­ding van het stadion, de bouw van nieuwe sporthallen voor topzaal­sportclubs en ruimte voor onder­wijs en medische voorzieningen. Voor de bouw zijn enkele tiental­len miljoenen euro’s nodig. Maar volgens Depla zijn alle partijen overtuigd van de noodzaak van realisering. Deelnemende partijen zijn, buiten NEC en de gemeente, de Nijmeegse clubs met topbasket­ballers, - judoka’s, -turnsters en -volleyballers, de onderwijsinstel­lingen HAN en roc en enkele medi­sche instellingen. De onderteke­ning van de intentieverklaring vindt mogelijk vóór de wedstrijd NEC-Feyenoord plaats. Zo was het althans eerder gepland. Maar wet­houder Depla kan zich ook voor­stellen dat een ander moment ‘handiger is’. Zondag gaat alle be­langstelling ongetwijfeld uit naar Mario Been, de toekomstige Feye­noordtrainer. De topsporthal raakt dan ondergesneeuwd door het nieuws rond Been.

Niet iedereen is overigens gelukkig met de uitbreiding van het Goffert­stadion.
Een groep buurtbewoners heeft al een actiegroep ‘ Tegen het Huis van de Topsport’ opgericht. De groep zegt te spreken namens meer dan honderd huishoudens uit de omgeving. De bewoners vre­zen dat het park minder aantrekke­lijk wordt. „Het bovenaanzicht is dan wel groen, maar vanaf de grond kijk je rondom het complex toch gewoon tegen een pui aan.” Ze zijn ook bang voor toename van verkeersoverlast. De topsport­hal trekt zeven dagen per week extra bezoekers. Nu is de verkeers­drukte beperkt tot de thuiswed­strijden van NEC. Verder verwach­ten de omwonenden meer geluids­overlast. Ze roepen de gemeente op met hen in gesprek te gaan.


Bron: De Gelderlander
 
 Uw reactie:

U moet inloggen om een reactie te plaatsen.

 Reacties op dit bericht:

28-01-2009 09:51 door
Stelletje nuilers heb je altijd!
28-01-2009 09:57 door
dit zet nijmegen qwa sport zeker wel op de kaart dus wat zijken die mensen nouSjaal Sjaal
28-01-2009 12:40 door
betekent dit dat het veld omlaag gaat want dat is wel een hele grote verbeteringThumbs up .
28-01-2009 13:59 door
28-01-2009 12:40 door rubinhobetekent dit dat het veld omlaag gaat want dat is wel een hele grote verbetering


denk t niet zal wel bij het plaatje blijven ;)
28-01-2009 19:29 door
zou wel mooier zijn als ze de tribunes wat naar het veld trekken..als onder de tribunes die catering komt.. als ik het niet verkeerd begrijp?
28-01-2009 19:34 door
.” Ze zijn ook bang voor toename van verkeersoverlast. De topsport­hal trekt zeven dagen per week extra bezoekers. Nu is de verkeers­drukte beperkt tot de thuiswed­strijden van NEC. Verder verwach­ten de omwonenden meer geluids­overlast. Ze roepen de gemeente op met hen in gesprek te gaan.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,net of er elke dag dan 20.000 mensen over gofferweiden lopen? ze moeten niet zeiken man voor die ene, twee dagen per week... door de weeks is er toch niet zo'n drukte met het trainen en zo..
29-01-2009 20:49 door
Dan lopen die mensen maar om, kunnen ze naar de kinderboerderij.. Of Gemeente, deze mensen gewoon negeren, willen ze er niet wonen, kunnen ze ophoepelen..
09-02-2009 12:53 door
Met veel verbazing lees ik steeds weer hoe fantastisch mooi het Goffertpark gaat worden wanneer het nieuw aan te leggen complex “Huis van de Topsport” er komt. Keer op keer vraag ik mij weer af of de schrijvers van deze stukjes enige informatie-avond hebben bijgewoond waarin de plannen voor dit complex gepresenteerd werden. Daar lijkt het in ieder geval niet op
Begrijp mij niet verkeerd, iedereen heeft recht op een eigen mening en smaken verschillen. Wat de één mooi vind kan de ander juist erg afstotelijk vinden. Ik denk dat de meeste mensen het er wel over eens zullen zijn dat de plaatjes die we voorgeschoteld krijgen over hoe het “Huis van de Topsport” eruit moet komen te zien er fantastisch uitzien.
Echter, het groene dak van het complex zal helemaal niet toegankelijk voor publiek, zoals de heer Depla (wethouder Ruimte en Bouwen, Sport, Werk en Inkomen bij de gemeente Nijmegen) heeft aangegeven op een informatie bijeenkomst in juni 2008. Je mag dus helemaal niet op het groene dak komen! En hoe moeten ze dat straks gaan bereiken? Ieder weldenkend mens kan dan bedenken dat de logische oplossing wordt om hekken rond het complex te zetten. Dat lijkt mij geen verbetering voor het park.
Ook zal het vooraanzicht vanuit het park ontsiert worden door de ramen van een flinke horeca gelegenheid, aangezien dhr. Depla ook tijdens de informatie avond vertelde dat er vanuit de horeca gelegenheid een uitzicht zal zijn over het park. En waar denkt u dat straks het terras gaat komen?
Ook wil ik wel even ingaan op die mooie grafische tekening aan het begin van het hier bovenstaande bericht, dit is namelijk nogal misleidend! Rond het Stadion De Goffert staan nergens bomen van 20 tot 25 meter hoogte. Verder ligt de doorgaande fietsroute naar het Jonkerbosplein in werkelijkheid in het verlengde van de Oude Molenweg. Het pad van de IJsbeerstraat naar het monument De Spade loopt niet naar de middenstip, maar in de richting van het Konijnenpad. Van het monument is niets meer terug te vinden.
Van aansluiting op het historische padenpatroon rond het stadion is geen sprake. De openheid van het huidige weiland bij de boerderij aan de Burgemeester Daleslaan 50 blijft niet behouden. Er wordt geen rekening gehouden met de monumentale status van het Goffertpark en het Goffertstadion en dus niet voldaan aan de randvoorwaarden uit het Bestemmingplan Nijmegen Goffert-Winkelsteeg.
Ook wil ik ingaan op het voortdurende commentaar op de reactie uit de buurten rondom het Goffert, dat zij bang zijn voor extra overlast. Dat lijkt mij een terechte opmerking. Ik neem aan dat het de bedoeling is dat de topsporthallen die worden gebouwd ook gebruikt gaan worden? Dit levert dus wel degelijk meer verkeers- en parkeeroverlast op (de te bouwen bovengrondse parkeergarage wordt immers betaald parkeren)?
Een andere opvatting die steeds weer wordt aangevoerd is dat mensen die tegen de bouw van het “Huis van de Topsport” zijn ook tegen NEC zijn. Dat is een onjuiste stelling. Waar ik persoonlijk tegen ben (en met mij vele anderen) is dat er een enorm commercieel complex gebouwd gaat worden, waarbij de rust en het karakter van de Goffert verloren gaat. Ook word compleet voorbij gegaan aan de monumentale status van het Goffertpark en het Goffertstadion en aan de randvoorwaarden uit het Bestemmingplan Nijmegen Goffert-Winkelsteeg. Wie het daar niet mee eens is die moet de betreffende documenten maar eens lezen.
Ook wordt vaak gesteld dat “als je in de buurt van een voetbalstadion gaat wonen, je niet over verkeersdrukte/parkeerdrukte mag klagen”. Dat is in zekere zin waar. Het is geheel volgens de wet om vrij in een buurt te parkeren. Wat niet aanvaartbaar is, is dat een groot aantal parkeerders parkeren op plaatsen die niet wettelijk toegestaan zijn. Daarbij denk ik aan: zebrapaden, straathoeken, stoepen en fietspaden. Dit is niet alleen hinderlijk maar ook héél gevaarlijk. Voetgangers, fietsers en automobilisten zijn in gevaar, omdat het zicht compleet wordt belemmerd door geparkeerde auto’s.
Het is zo jammer dat er door een groep “foutparkeerders” helaas een negatief beeld ontstaat over NEC supporters in het algemeen. Daarom mijn oproep aan deze “foutparkeerders”: Houd je aan de verkeersregels en draag daarmee bij aan de positieve uitstraling van NEC in de buurten rondom het Goffert.

Thumbs up





"Onze stadionklok uit Amsterdam komt?"
Top  |  Home  |  Contact  |  Copyright  |  NEC Nijmegen